Hotel Luka - Dotované pobyty 50+

Zobrazit

Mapa lokality

Termíny a ceny

 -

Základní informace

Luka

Ostrov Dugi Otok

Popis destinace

DUGI OTOK = RÁJ NA ZEMI
Jen těžko by jste na chorvatském pobřeží hledali tak romantické a klidné místo. Zadarský ostrov Dugi Otok Vám ukáže spoustu zázraků. Dugi Otok znamená v překladu Dlouhý ostrov a je největším ostrovem v zadarském regionu 52 km dlouhým a táhnoucím se podél jaderského pobřeží od severozápadu na jihovýchod. Na ostrově je několik vesnic jako například Luka či Sali. Všechny obce jsou mezi sebou propojeny cestou a po ostrově lze bezproblémově cestovat autem. Ostrov je spojen se Zadarem lodním trajektem (Zadar - Brbinj), který převáží také osobní vozy a to několikrát denně. Trajekt pluje cca 1,5 hodiny. Se Zadarem je rovněž spojen rychlou raketovou lodí (Zadar – Sali), která pluje cca 30 minut a převáží pouze osoby.

Dugi Otok je rájem pro klidnou dovolenou a je východiskem pro překrásné výlety do národních parků Kornati a Telaščica, kde Národní park Telaščica je dokonce součástí Dugeho Otoku. Klienti, kteří si zakoupí u cestovní kanceláře KOVOTOUR PLUS pobyt na Dugem Otoku (v hotelu Luka či privátních pokojích) včetně autobusové dopravy, mají zajištěn transfer lodí přímo k hotelu Luka.

Chorvatsko

Mapa destinace

Geografické informace

Chorvatsko je protáhlá země ve tvaru nepravidelného oblouku. Republika Chorvatsko (Republika Hrvatska) se rozkládá na ploše 56 542 Km². Hraničí se Slovinskem, Maďarskem, Srbskem, Bosnou a Hercegovinou a s Černou Horou. Nejvyšší hora je Dinara (1830 m n.m). Chorvatsko má 4.8 mil. obyvatel, úředním jazykem je chorvatština a hlavním městem je Zagreb. Můžete zde obdivovat krásu vodopádu Plitvických jezer, souostroví Brijuni, vodopádů řeky Krky a dalších zázraků v některém ze sedmi národních parků Chorvatska, nebo Diokleciánův palác ve Splitu, Eufrasiovu baziliku v Poreči, či staré jádro Dubrovníku, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Historie destinace

Jako mnoho dalších zemí v západní Evropě, vzniklo také Chorvatsko v oblasti, která v minulosti přináležela k Římské říši.V proudu obrovské evropské migrace, hlavně po pádu Římské říše, se chorvatské kmeny usadily právě v této oblasti. Chorvati vytvořili své vlastní knížectví již v sedmém století a nezávislý stát již ve století devátém.V desátém století vzniklo Chorvatské království, ovládané národními králi. Od okamžiku konverze ke křesťanství, která byla ukončena v devátém století, se Chorvatsko stalo součástí západního křesťanstva a regulérní součástí západní Evropy.

Podnebí

Velmi příznivé pro pobyt u moře po dobu nejméně čtyř měsíců. Nejvyšší teplota vzduchu je 38 °C. Průměrná teplota vody je 24 °C. 

Popis

Dugi Otok je největší z ostrovů severní Dalmácie s necelými 2.000 obyvateli. Vápencový hřbet spolu s úrodnou krasovou plošinou se táhne podél celé délky ostrova s nejvyšším vrcholem Vela Straža (338 m n. m.). Jihozápadní strana je strmá a skalnatá, zatímco další části pobřeží s množstvím malých zálivů a zátok (Soliščica, Sakarun, Pantera a Telaščica) se mírně svažují k moři. Na ostrově se nevyskytují žádné vodní toky ani prameny. Severovýchodní pobřeží lemují četné ostrůvky. Na vrcholcích hor se nacházejí i pozůstatky illyrských opevnění. Dugi Otok láká převážně svými mimořádně krásnými plážemi s výbornými podmínkami pro všechny vodní sporty včetně windsurfingu a jachtingu. V obci Božava se nachází prestižní potápěčská škola. Zdejší vody skýtají také možnost bohatých úlovků ryb a plodů moře. Lákadlem je i blízkost Kornatských ostrovů (národní park Kornati), které jsou magnetem pro všechny milovníky nedotčené přírody v tomto jedinečném ostrovním labyrintu.

Zajímavosti a informace

Poloha

hotel Luka se nachází ve stejnojmenné vesnici na ostrově Dugi Otok a je umístěn přímo v nedotčené přírodě nádherné zátoky s křišťálově čistou vodou. Hotelový komplex se skládá ze dvou hotelů Menduly a Olivy a samostatné restaurace přímo na pobřeží s otevřeným výhledem na moře, vzdálené 200 m od hotelu. Ostrov je dostupný trajektem ze Zadaru.

Ubytování

dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, SAT TV, vlastní soc. zařízení, část pokojů s balkonem a orientací na moře.

Stravování

Light all inclusive.

Pláž

přímo u hotelu, prostorná betonová, vstup do vody přímo z pláže nebo po žebříku. Podél pobřežní zátoky jsou přírodní kamínkové pláže s dostatkem soukromí a klidu ve vzdálenosti cca 100 až 400 m.

Sport a zábava

prostranství na volejbal, pétanque, stolní tenis, minigolf, ruské kuželky, basketbalový koš, skluzavky do vody, houpačky.

Cena za osobu zahrnuje

7/14x ubytování, 7/14x light all inclusive, výlet v destinaci, dopravu luxusním autokarem, pobytovou taxu, služby průvodce po dobu cesty, pojištění proti úpadku dle zákona č. 159/99Sb.  

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh - DOPORUČUJEME dokoupení - 390 Kč osoba nad 18 let, 290 Kč dítě do 18 let (bližší informace na www.kovotour.cz)

Poznámka

 Příplatky: příplatek za neobsazené lůžko + 4 990 Kč/týden, příplatek za 2. týden +7 490 Kč/os. Ceny jsou konečné - již nelze uplatnit žádné slevy. 

DOPORUČUJEME z destinace: Ostrov Dugi Otok

Chcete dostávat novinky?