AS Hotel Club

Vybavenost

TelevizeMinibarKlimatizaceWiFi připojeníVenkovní bazén
Zobrazit

Mapa lokality

Termíny a ceny

 -

Základní informace

Durrës

O letovisku

Durrës neboli Drač je nejstarší a druhé největší město Albánie ležící na východním pobřeží Jaderského moře při severním okraji Dračské zátoky asi 30 km západně od Tirany. Durrës Vás okouzlí svými překrásnými písečnými plážemi a pohostinnými obyvateli.

Albánie

Mapa destinace

Popis destinace

Albánie je zemí, která čeká na své objevení, ale díky nám Vám pojem Albánská riviéra již nebude cizí. Nachází se při Středozemním moři v Jihovýchodní Evropě na Balkánském poloostrově. Na severu sousedí s Černou Horou, na východě s Makedonií a na jihovýchodě s Řeckem. Západní část Albánie leží na pobřeží Jaderského moře, zatímco její jihozápadní část leží na pobřeží Jónského moře. Albánie (Shqipëria) je destinací, která vyniká zejména rozmanitou a nádhernou přírodou s minimem civilizačních zásahů, přírodními zajímavostmi a historickými památkami. Albánie je země orlů, nádherných pláží, křišťálově průzračné vody, země s mnoha historickými památkami a místy s nedotčenou přírodou. Chcete-li poznat panenskou krásu divokých hor, řek, jezer, krásné pláže i moře, neváhejte vydat se právě do této destinace. Od Evropy je oddělena vysokým pohořím – rozeklané vrcholky Dinárské soustavy přecházejí v pohraničí na Albánské Alpy (Prokletje). Nejvyšší vrchol Korab (2764 m n.m.) se nachází na hranicích s Makedonií. Na jihu země najdete pohoří Pindos. Nížiny jsou pouze v úzkém pobřežním pásu. Další dominantou Albánie jsou velká jezera - na hranici s Černou Horou se nachází Skadarské jezero, které je se svými 370 km² největším jezerem na Balkáně a největší ptačí rezervací v Evropě. Na hranicích s Makedonií se rozprostírá Ohridské a Prespanské jezero. V Albánii najdete také bezpočet nádherných pláží. Albánii si oblíbí také milovníci historie – k prohlídce se zde nabízí krásná historická města s četnými kulturními památkami, starobylými hrady a pozůstatky řecké a římské kultury. Některé z těchto památek jsou zařazeny na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Místní obyvatelé jsou přátelští a pohostinní. Albánci jsou zvyklí se svým hostům maximálně věnovat. Albánská kuchyně je podobná středomořské kuchyni s olivovým olejem, množstvím zeleniny a koření. Hodně se připravuje hovězí, skopové i vepřové maso, jezerní a mořské ryby, sýry. K pití si pak můžete vychutnat kvalitní albánské víno, pivo či pálenku Raki.

Podnebí

Teploty: vzduch / voda květen: 24/19 červen: 28/22 červenec: 29/24 srpen: 29/25 září: 27/24 říjen: 24/23

Zajímavosti a informace

Ceník potravin a zboží v obchodech: • chléb od 12 Kč • 1 l mléka od 28 Kč • 1 ks sladkého pečiva od 7 Kč • 1 l ovocného džusu od 15 Kč • pivo (láhev) od 25 Kč • 1 l minerálky od 10 Kč • 2 l Fanta/Cola od 30 Kč • 1 l bílé/červené víno od 50 Kč • 1 kg hroznového vína od 18 Kč • 1 kg rajčat/paprik od 20 Kč Ceny v restauracích: • hlavní jídlo od 90 Kč • pizza od 60 Kč • hamburger od 20 Kč • salát od 40 Kč • ovocný džus od 20 Kč • 2,5 dcl minerální vody od 8 Kč • vinný střik (2 dcl) od 20 Kč • točené pivo od 20 Kč • 1 l vína od 70 Kč • 3 cl místního alk. nápoje od 40 Kč • káva od 15 Kč

Video spot

Zajímavosti a informace

Poloha

moderní hotel se nachází na severním okraji dračského zálivu přímo na hlavní písečné pláži Golem, cca 5 km od města Durrës, cca 40 km od Tirany. V okolí hotelu se nachází mnoho taveren, barů, restaurací a obchodů.

Vybavenost

recepce, pokojová služba, restaurace s terasou, bar na pláži, zahrada, venkovní bazén, konferenční sál, WiFi (na recepci a v restauraci), klimatizace, výtah, trezor (na recepci).

Ubytování

dvoulůžkové pokoje s možností jedné přistýlky s balkonem, vlastní soc. zařízení, klimatizace, SAT TV, telefon, minibar (za poplatek), fén.

Stravování

POLOPENZE - snídaně a večeře formou švédských stolů. Možnost obědů (za příplatek).

Pláž

soukromá písečná pláž s jemným pískem, která je hotelovým barem spojená s hotelem, slunečníky a lehátka (zdarma). Vodní sporty na pláži (za poplatek).

Sport a zábava

dětské hřiště, beach volejbal, diskotéka (1x týdně). Animační program v českém jazyce ZCELA ZDARMA.

Náš názor

ideální místo pro dovolenou.

Váš názor na hotel

Dobrý den,
včera jsem se vrátila z dovolené v Albánii. Pobyt v hotelu AS Harmonie byl velmi příjemný, poloha, jídlo, obsluha na dobré úrovni. Ráda bych poděkovala touto cestou delegátovi, byl velmi ochotný, zodpovědný, případné nedostatky hostů okamžitě řešil a hlavně vyřešil !!!! Což oceňuji, nebývá to časté. S Vaší cestovní kanceláří jsem byla již podruhé a spokojená. Zůstanu věrná i v dalších letech. S pozdravem Hana N. z HK

Dobrý den,
strávil jsem dovolenou v Albánii v hotelu AS. Celkově jsme byli s dovolenou spokojeni, zaměstnanci hotelu byli velmi příjemní, ale hlavně bych chtěl poděkovat Vašemu delegátovi. Jeho znalosti o Albánii i způsob jejich prezentace, komentáře na výletech k památkám atd. bylo radost poslouchat. Poděkujte mu za nás. Aleš S.

Cena za osobu zahrnuje

Letecká doprava: 7/14x ubytování, 7/14x polopenzi, letenku, transfer z letiště do pobytového místa a zpět, letištní, bezpečnostní a pobytové taxy, základní palivový příplatek, pojištění proti úpadku dle zákona č. 159/99Sb.

Autokarová doprava: 7/14x ubytování, 7/14x polopenzi, dopravu luxusním autokarem, pobytovou taxu, služby průvodce po dobu cesty, pojištění proti úpadku dle zákona č. 159/99Sb.

Vlastní doprava: 7x ubytování, 7x polopenzi, pobytovou taxu, pojištění proti úpadku dle zákona č. 159/99Sb.

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh vč. pojištění storna zájezdu, DOPORUČUJEME dokoupení - 490 Kč osoba nad 18 let, 390 Kč dítě do 18 let (bližší informace na www.kovotour.cz)

Poznámka

Příplatky letecky: příplatek za neobsazené lůžko +5 990 Kč/týden, příplatek za 2. týden +14 990 Kč/os., příplatek za oběd +1 490 Kč/týden., příplatek za pokoj s výhledem na moře + 50 Kč/osoba/noc

Příplatky autokarem: příplatek za neobsazené lůžko +5 990 Kč/týden, příplatek za 2. týden +10 990 Kč/os., příplatek za oběd +1 490 Kč/týden, příplatek za pokoj s výhledem na moře + 50 Kč/osoba/noc
.
Letecká doprava pro zájezdy do Albánie je zajišťována lety z ČR do Podgorice nebo do Tirany:
- ODLETY V SOBOTU: z Prahy, Brna, Ostravy, Pardubic do PODGORICE + následný autokarový transfer do jednotlivých pobytových míst.
- ODLETY V PONDĚLÍ: z Prahy, Brna, Ostravy do TIRANY + následný autokarový transfer do jednotlivých pobytových míst.


APOLONIA/VLORA/ORIKUM

Odjezd od hotelu, přímo do starobylého města Apollonie s průvodcem, jenž Vám poodhalí historický příběh nejdůležitějšího archeologického naleziště v celé Albánii. Toto město bylo založeno v roce 588 před Kristem a to konkrétně kolonizátory z Řeckého Korinthu. Později se Apollonie stala městem pod správou Římanů a to díky podpoře Juliuse Caesara během války proti Pompejím. Dále navštívíme město VLORA na jihozápadě Albánie, kde můžete objevovat historická zákoutí města založeného v 6. st. př.n.l., navštívíte Památník nezávislosti na „náměstí Vlajky“, Národní Muzeum, mešitu Muradi postavenou v roce 1542 a vyhlídku s krásným názvem Kuz-Baba s výhledem na celé město. Poté pokračuje náš výlet podél pobřeží do turistické oblasti zvané „Ledová Řeka“ (Uji i Ftohte), kde se můžete občerstvit při pohledu na moře nebo jen odpočinout při místní kávě, jakou jste doposud nikdy v životě neochutnali. Třetím, zajímavým bodem našeho výletu je ORIKUM, nacházející se v jižní části zátoky Vlora. Zde se nachází přístav pro více než 650 jachet, mimo jiné zde můžete najít mnoho nálezů, vykopávek a ruin, které se datují do období 7. - 6. století př.n.l.
Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, průvodce po celou dobu výletu, místní taxy.
Cena nezahrnuje: volitelný oběd, vstupné do Apollonie (2,5 EUR) a národního muzea ve městě Vlora (1 EURO).
Cena: 960 Kč (děti do 10 let 480 Kč)

POGRADEC/SAINT NAUM/OHRID

Odjezd od hotelu, cesta do Pogradce, města dominujícího u jezera Ohrid, obklopeného poli a malebnými horami. Poté pokračujeme ke klášteru sv. Nauma posazenému na skalnatém výběžku nad jezerem. Sv. Naum byl léčitel a tvůrce zázraků z 10. století. Jeho díla je možné vidět v podobě fresek uvnitř kaple, která je věnovaná archandělům Michaelovi a Gabrielovi. Můžete obdivovat fresky nebo jít k pramenům Černé řeky Drini, která se vlévá do jezera Ohrid. Volitelný oběd v místní restauraci a poté následuje cesta do Ohrid. Prohlídka zahrnuje návštěvu soch Cyrila a Metoděje a poté budeme pokračovat k Dolní bráně a národnímu muzeu v Ohridu. Prohlídka pokračuje ke kostelu sv. Sophie, římskému amfiteátru, horní bráně a kostelu Sv. Klementse. Návštěva galerie ikony cara Samoilovy, pevnosti a nakonec procházka skrz Ohirdské tržiště.
Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, průvodce po celou dobu výletu, místní taxy.
Cena nezahrnuje: volitelný oběd a vstupné do Ohridu: kostel Sv. Sofia (1,65 EURO), kostel Sv. Klementa (1,65 EURO) a klášter svatého Nauma (1,65 EURO).
Cena: 1200 Kč (děti do 10 let 600 Kč)

TIRANA/KRUJA

Odjezd od hotelu, prohlídka hlavního město Albánie. Návštěva národního historického muzea. Zde můžete najít objekty, které patří do prehistorické kultury, doby bronzové a železné. V muzeu se nachází okolo 4000 objektů, fotek, relikvií a dalších památek připomínajících historii země. Návštěva symbolu města Tirana - věže s hodinami s 200letou historií. Její výstavba se datuje do let 1821-1822. Návštěva mešity Ethem Bey. U této mešity se nachází věž vysoká 9m a široká 2,25m, složená z 37 řad kamenů. V některých kamenech jsou vyryty geometrické tvary a rostlinné motivy typické pro Albánii. Dále se pokračuje s průvodcem do Kruje. Jedná se o malebné místo narození Gjergji Kastrioti Skenderbeu (albánský národní hrdina), které leží více jak 4000 stop nad mořem. Volitelný oběd v tradiční restauraci. Návštěva hradu, postaveného během 5. až 6. století. Hrad má tvar elipsy o celkové rozloze 2,25 hektarů. Okolní stěny jsou zesíleny devíti věžemi, které během války sloužily pro pozorování a hlášení příchodu nepřátel. V jeho zdech lze stále nalézt pozůstatky mnoha domů. Uvnitř hradu se také nachází národopisné muzeum. Prohlídka atraktivního středověkého tržiště, které se nachází ve městě Kruja. Jeho největší zvláštností jsou dřevěné obchody. Tady si můžete zakoupit výrobky tradiční ruční práce jako je filigrán, stříbro, vlněné koberce a další zajímavé věci.
Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, průvodce po celou dobu výletu, místní taxy.
Cena nezahrnuje: volitelný oběd, vstupné do Historického muzea Tirana (2 EURO), vstupné do muzea v Kruji (2 EURO) a vstupné do pevnosti v Kruji (0,80 EURO).
Cena: 810 Kč (děti do 10 let 420 Kč)

SHKODRA

Odjezd od hotelu, návštěva archeologického a národopisného muzea ve starých charakteristických domech, ve kterých je použito dřevo s dalšími typickými motivy. Návštěva katolické katedrály, která byla největší na Balkáně v 19. století. Prohlídka dalších památek města. Návštěva tradiční silnice postavené během 20. století, která nese výraznou architektoniku charakteristickou pro oblast muzeí. Návštěva Rozafa hradu, založeného ve 3. století před naším letopočtem. Je postaven na skalnatém kopci obklopen třemi řekami Drini, Buna a Kiri. Volitelný oběd v rybí restauraci na břehu jezera Shkodra.
Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, průvodce po celou dobu výletu, místní taxy.
Cena nezahrnuje: volitelný oběd a vstupné na Hrad Rozafa (1,60 EURO) a do archeologického muzea (1,50 EURO).
Cena: 810 Kč (děti do 10 let 420 Kč)

BERAT – Město tisíce oken

Odjezd od hotelu, návštěva města Berat (památka UNESCO). Návštěva pevnosti, která je postavena na skalnatém kopci na levém břehu řeky Osum. Pevnost Berat je značně poškozená, ale i tak je na ni nádherný pohled. Obyvatelé pevnosti byli křesťané. Stálo zde 20 kostelů (většina postavena ve 13. století) a pouze jedna mešita, která sloužila turecké posádce (zbylo z ní pár ruin a základna minaretu). Volitelný oběd v tradiční restauraci. Návštěva katedrály sv. Mikuláše, která byla zrekonstruována. Nyní je zde muzeum věnované památce malíře Onufri, který patří mezi jednoho z nejlepších malířů 16. století v Albánii. Návštěva Onufriho muzea. Zde najdete jeho díla, díla jeho syna Nikolly a díla dalších malířů. Dále je zde mnoho ikon a některé příklady náboženské stříbrnické práce (posvátné nádoby, kryty a pouzdra náboženských knih) i řemesel jako filigrán. Naleznete zde i výrobky ze dřeva, stříbra, mědi, vlněné koberce a mnoho dalších zajímavých předmětů. Návštěva královské mešity (postavena v roce 1417 během turecké okupace) a návštěva hrobu Abaz Aliu, který se nachází na vrcholu hory v Tomorr. Toto je největší poutní místo v bektašů v Albánii.
Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, místního průvodce po celou dobu výletu, místní taxy.
Cena nezahrnuje: volitelný oběd, vstupy do Beratu a Onufriho muzea.
Cena: 810 Kč (děti do 10 let 420 Kč)

Program výletů je orientační, s podrobným programem Vás seznámí zástupce CK na místě. Výlety jsou organizovány místním obchodním partnerem a za předpokladu dostatečného zájmu účastníků. Ceny výletů jsou orientační a mohou být v průběhu sezóny změněny. Tyto výlety si můžete zakoupit již v České republice u našich autorizovaných smluvních prodejců. Výlety jsou organizovány v termínu 1.6. - 30.9. V tomto termínu lze zakoupit fakultativní výlety také v Albánii u našich zástupců.

DOPORUČUJEME z destinace: Durrës

Chcete dostávat novinky?